12 inspirativních - Czech Social Awards 2019

12 inspirativních

Osmý ročník Czech Social Awards zná letošní oceněné. Jména 12 osobností byla oznámena poprvé po 7 letech ve speciální online show s propojením do domovů osobností. Sledovat vyhlášení bylo možné napříč sociálními sítěmi Instagram, YouTube, Facebook a portálu www.glosa.social. Foto: Zorka Hejdová, Petr Mára, Jitka Nováčková a Roman Staša během on-line vyhlášení vítězů.

Finálové vyhlášení proběhlo 29. listopadu v online show moderované Zorkou Hejdovou.

Ocenění získalo 12 osobností, respektive profilů, neboť mezi vítězi jsou i dvě dvojice:

Modelka a nastávající maminka Jitka Nováčková, technologický evangelista Petr Mára a MasterChef Roman Staša. Všechny tři spojuje nesmírná píle a nadšení pro to, co dělají.

Druhou trojici oceněných pojí odhodlání plnit si své sny a humor na sítích. Youtuberka a autorka veganské kosmetické značky Anežka Chudlíková aka Not So Funny Any a jeden z nejsehranějších párů na sociálních sítích Richard a Karin Krajčovi.

Další trojice oceněných inspiruje svou ženskou odvahou a ztělesňuje hashtag #girlspower: herečka a stand-up komička Iva Pazderková, dvě kamarádky Ester & Josefina, které spojil instagramový hit Terapie sdílení, a do třetice zpěvačka a herečka Anna Julie Slováčková, která inspiruje otevřeným sdílením těžkých osobních témat.

Poslední trojicí oceněných jsou osobnosti, které mimo jiné sdílí zásadní společenská témata: Karel KOVY Kovář, který patří k tradičním držitelům ocení Czech Social Awards, dále nejsledovanější dívka českého Instagramu Anna Šulcová a Petr Ludwig, který se zasadil o nošení roušek po celém světě.

Posledním, dvanáctým oceněným je nejsledovanější český politik na Instagramu Dominik Feri, který svými žlutými vykřičníky umožnil rychlé šíření informací kolem koronavirových opatření.

"Myslím, že letošní rok jsme se všichni inspirovali napříč, ať už s fanoušky nebo s influencery. Dala bych nám tu cenu všem, protože to byl takový podpůrný rok,“ říká k ocenění Anna Šulc a její slova trefně doplňuje Petr Ludwig: „Letos jsme jako influenceři hodně spolupracovali. Na spoustě aktivit, na kterých jsem se podílel, se právě podíleli třeba Anička Šulc i Kovy. Já jsem za to moc rád, když šlo do tuhého, tak jsme dokázali všichni spolupracovat."


Mezi oceněnými jsou již několikanásobní držitelé Czech Social Awards jako Anna Šulc, Kovy či Jitka Nováčková, mnoho z nich ale získalo ocenění poprvé, a někteří se dokonce influencery stali až tento rok.

„Naskočila mi husí kůže. Je to naprosto jiný svět a mně se v něm hrozně líbí. Jsem šťastný, že se dá ocenit to, že nás lidé sledují a my jim můžeme něco předat. Moc děkuji, prožívám životní sen,“ řekl poprvé oceněný Roman Staša, výherce Masterchefa 2020.
Foto: Letošní trofej Czech Social Awards 2020.

Další, také poprvé oceněný, Petr Mára v show nastínil možnou budoucnost: „Trend, který můžeme jasně vidět, je zmenšování technologií a dostávání blíže k tělu. Budoucnost je dostat se blíž k člověku, získávat data a pomoci mu s životem. Proč mít telefon, když můžete mít vše třeba ve sluchátkách nebo brýlích. Jako lidé bychom neměli technologiím konkurovat, ale být schopní je používat a zachovat si lidskost.“

A jak vzešla letošní 12 oceněných?
Volbu 12 oceněných zahájily nominace, kde se mohl zapojit každý uživatel sociálních sítí prostřednictvím webu CzechSocialAwards.cz, na Instagramu a Facebooku Czech Social Awards a také ve stejnojmenné aplikaci, a to do 30. října.

Z nominací vzešel užší výběr osobností, které byly vybírány porotou Czech Social Awards na základě několika kritérií: v prvé řadě podle počtu získaných nominací, dále podle aktivity osobností na sítích v letošním roce, důležité bylo také otevírání společenských témat, stejně jako zábavný přesah. Pro zvolený semifinálový výběr osobností následně hlasovala porota Czech Social Awards pomocí Janečkovy metody – D21, která umožňuje rozdat více hlasů a najít tak co možná největší společnou shodu.

Na první dojmy všech oceněných se můžete podívat v záznamu ZDE.